Okullar için Tarihler Açıklandı, Sınavlar Karneler Nasıl Olacak?

 Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim süreci, okullardaki sınavlar ve yarıyıl tatili takvimiyle ilgili Bakanlığımız tarafından bazı düzenlemeler yapılmıştır. Buna göre;

İlkokullarda sınav yapılmayacak, karne notları, ders etkinliklerine katılım puanı ile belirlenecektir. Ortaokul ve liselerde birinci döneme ait bir (1) yazılı/uygulama puanları ve performans notları üzerinden ölçme değerlendirme yapılacaktır. Sınav notu bulunmayan şubelerin sınavları, okul ortamında ve sosyal mesafe/hijyen tedbirlerine uygun olarak seyreltilmiş gruplar hâlinde gerçekleştirilecektir.

İller arası hareketliliğin azaltılması amacıyla sadece ortaöğretim öğrencileri, kendi isteklerine bağlı olarak, 28 Aralık 2020 Pazartesi gününe kadar velilerinin okul yönetimine başvurması halinde, öğrenim gördükleri okul ile aynı okul türünde olması kaydıyla o tarih itibariyle bulundukları illerde sınavlara katılabileceklerdir.

İlkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitim, 2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk döneminin tamamlanacağı 22 Ocak 2021 Cuma gününe kadar devam edecektir.

22 Ocak 2021 tarihinden itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince, farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak yoğunluk oluşturmayacak şekilde planlanacaktır.

25 Ocak 2021 Pazartesi günü başlayacak yarıyıl tatil süresine ikinci dönemdeki bir haftalık ara tatil süresi de eklenmiştir.

2020-2021 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi 15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayacaktır.

6 yorum on "Okullar için Tarihler Açıklandı, Sınavlar Karneler Nasıl Olacak?"
 1. Not sure how to post my comment, school exams here are done online

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Our country exams arent done online. We do exams on school.

   Sil
 2. Bu sene de okullar açılmaz sanki bence.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağlık eğitimden daha önemli çünkü yaşama hakki 1 kez veriliyor insana.

   Sil
 3. Gerçekten her şey karışık! Öncelik eğitime verilecekken, nasıl yapabiliriz diye düşüneceklerine bambaşka şeyler yapıyorlar. En azından söylediğin şeyleri de doğru düzgün açıkla. Maalesef eğitim hep ikinci sınıf vatandaşı bu ülkede. Ondan sonra demesinler ''Gençler neden yurt dışına çıkıyor?''

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eğitim bence bu dönemde ikinci planda kalmalı önemli olan her zaman karakter eğitimi. Akademik eğitim de insanın kendini öğrenme sürecidir.

   Sil