Featured Posts Slider

Image Slider

Bir Tek Lira DerneğiGeçenlerde harika bir sosyal yardımlaşma projesi duydum ve paylaşmak istedim. Herkes iyilik için 1 TL verse kendi cebinden Türkiyede fakir kalmaz. 7 üniversiteli genç de dernek kurmuş ve 1 TL org diye bir site kurmuşlar. Siz de destek vermek isterseniz linki şuraya bırakıyorum.

http://www.1tl.org.tr/

Derneğimizi; gönüllü üyelerimizin içine Aylık 1 TL atacağı ve hatta atılan 1 TL miktarını online olarak da görebilecekleri şeffaf bir kumbara olarak tanımlıyoruz. Gönüllü üyelik sistemimiz havuz sistemine dayandığı için, içine attığınız Aylık 1TL ile yaptığımız bütün hayır işlerine ortak olmuş olacaksınız. Çok cüzi bir miktar ödeyerek birçok sosyal yardım kampanyasına aynı anda katkı sağlamış olacaksınız.


 


GÖNÜLLÜ ÜYELİK


            Derneğin gayesini benimseyen ve bu gayeyi gerçekleştirmeye yönelik çalışma konularına gönüllü olarak katılmak isteyen herkes Bir Tek Lira Derneği’nin gönüllü üyelik sistemine katılabilir.


            Gönüllü üyelerimiz istekleri halinde, aylık 1 TL olan gönüllü üyelik aidatımıza katılabilir ve toplanan gönüllü üye aidatları ile yapığımız hayır işlerine ortak olabilirler. Aylık sadece 1 Tek Lira ödeyerek ortak oldukları bağışları web sitemizden takip edebilirler. Üye aidat sisteminden çıkmak isteyen gönüllü üyelerimiz diledikleri anda kolayca sistemden çıkabilirler.


- Aylık sadece 1 TL olan gönüllü üyelik aidatına katılmak için ana sayfamızdaki “Online Gönüllü Üyelik Kaydı” bölümüne tıklayınız veya cep telefonunuzun kısa mesaj  bölümüne boşluk bırakmadan 1TL yazıp 8071’e gönderiniz. Gelen onay mesajını EVET yazarak cevapladığınızda işlem tamamlanacaktır.


- Aylık sadece 1 TL olan gönüllü üyelik aidatından çıkmak için iptal 1TL yazıp 8071’e göndermeniz yeterlidir.


Ensturmana Aşık Olmak

Aşk yalnız insanlara olmaz. Bazen nesnelere de aşık olur insan. Bu nesne bir ensturman olabilir. Sizin dertli olduğunuz her an konuşur ve bir şeyler söyler sonra da alır gider tüm olumsuzluğu. Klavyenin tahtasına dokunmak, tellerde yavaşça akor basmak ya da hiç bitmeyecek bir ritimle sonsuzluğa ulaşmak daha önce tadılmayan bir zevk. Bu zevki ne insanlar yaşatabilir size ne de mesleğiniz ve sizin de tutkunuz varsa her an yeni bir şey öğrenip üretmek size yeni kapılar açar. Müzik her insanın ihtiyaç duyduğu bir şeydir su gibi yani ama suyun rengini ve tadını ancak onun zevkini yakalayan anlar. Hayatta mesleki başarımız her şeyimiz tam olabilir ama müzik yoksa ortada yaşam da yoktur. Edebiyat da böyledir. Dünyadaki tüm dertler unutulur onunla ve yalnız onunla olan ilişkiniz kalır. Arpejle solo girmek parçaya ya da ritimle akor basmak ya da tuşla parça söylemek her birinin tadı ve zevki ayrı bir dünya. Ensturman da bir sevgilidir aslında. Sizi zevkin en yükseğine çıkarır. Elinize size uygun olan ensturmanı alın ve müziği beyninizde hissedin.