Kullanıcı Hakları ve Gizlilik

AÇIKLAMA : 1 Haziran 2005'te yürürlüğe giren Türk Ceza Kanunu' na göre internet üzerinden haberleşmede bazı yasamalar yapılmıştır.
Buna göre;
Madde 125, 1. Fikra:
"Bir kimseye onur, seref ve sayginligini rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden ya da yakistirmalarda bulunmak veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, seref ve sayginligina saldiran kisi, üc aydan iki yila kadar hapis veya adli para cezasi ile cezalandirilir. Mağdurun giyabinda hakaretin cezalandirilabilmesi icin fiilin en az üc kisiyle ihtilat ederek islenmesi gerekir."
Madde 125, 4. Fikra:
"Ceza, hakaretin alenen islenmesi halinde, altida biri; basin ve yayin yoluyla islenmesi halinde, ücte biri oraninda artirilir."
Gönderdiğimiz mesajlara kulanıcı  adlarımıza lütfen itina gösterelim.

Aşağıdaki sözleşme bilgininpenceresi.blogspot.com ve alt sayfaların kullanılmasındaki hak ve yükümlülükleri düzenler.
Kullanıcı, aşağıda yer alan sözleşmeyi reşit ya da anlama yetisine sahip olduğunu kabul etmiş biri olarak okuduğunu kabul eder.
1.1. Telif Haklarına aykırı olan içerikler tespit edildiğinde içerikten silinecektir.
1.2.Yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcı'ya aittir.
1.3. bilgininpenceresi.blogspot.com sitede yer alan hiç bir içeriğin doğruluğunu garanti edemez.
1.4. bilgininpenceresi.blogspot.com  siteye eklenen tüm içeriğin bir yedeğinin alınmasını önermektedir. Çeşitli aksaklıklar nedeniyle oluşabilecek veri kayıplarından doğabilecek sorunlarda sorumluluk kabul etmez.
1.5. bilgininpenceresi.blogspot.com eklediği içerikleri, içerik ekleyenlere sormaksızın sitenin diğer bölümlerinde kullanma ve yayınlama hakkını saklı tutar.
1.6. bilgininpenceresi.blogspot.com eklenen içerikler (şiir,yazı,makale,resim vb.) ekleyicinin izni olmaksızın kopyalanamaz,dağıtılamaz ve herhangi bir yayın organında kullanılamaz.
1.7. bilgininpenceresi.blogspot.com  size ait hiçbir kişisel bilgiyi üçüncü bir kişiye devretmeyecektir.
1.8. Kişisel Bilgilerinizi düzenleme ve silmek kanuni bir hakkınızdır. Bu işlemler  konusunda yardıma ihtiyacınız varsa lütfen bizimle temasa geçiniz.
1.9. bilgininpenceresi.blogspot.com  sitemize göndereceğiniz her bilginin güvenli saklanacağını belirtir ancak bu konuda garanti veremez.
1.10. Bu sitedeki içerikler kaynak gösterilmeksizin paylaşılamaz.
1.11. Paylaşımı durumunda, kaynak olarak açık ve okunabilir şekilde Kaynak: http://bilgininpenceresi.blogspot.com ibaresi bulunmalıdır.
1.12. Telif Hakları Kapsamına giren içerik, bildirildiğin an yayından kaldırılır. İletişim formu kulanılarak telif hakları kapsamına giren içerik uyarısını yapabilirsiniz.
1.13.Bu gizlilik poliçesi her an herhangi bir uyarı yapılmaksızın değiştirilebilir. Bu poliçe ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize ulaşın.