Featured Posts Slider

Image Slider

Öylesine Böyle


Gün ufkun siyahıyla kızıla bürünüyor.
Ve ardıma bakıp bir huzur.
Kırık şehrin uykusuz sokakları soluyor onca duyguyu.
Ben benim ve duygusuz akşamları.
Böylesine bir mecra.
Böylesine bir heyecan.
Can atıp kan kusmalar.
Eski hep çocukluğa akar yeni.
Sene sene tarihe kayar ufkun siyah bardağı.
Üstüne düşer uçan vızıltılı o mutlu ılık sinek.
Siyah hep siyah.
Bu akşam kızılı.

Bana Masal Anlatma


Bir Kaya bestesi
Ümitsizliğin özlemiyle başlar;

Sevdikçe başa saran,
Bazen mutsuz bazen huzurlu insan.
Neyler ve rüzgar vurur yapraklara.
Kimi seyreyler kiminin vakti paşa.
Ağaçtır bu yeşil yeşil, bahçe bahçe.
Kuştan başka anlatamayız.
Hayat kısa,kuşlar işte...
Gerisinde bir sürü hikaye.
Üç cümleye sığdırır.
İkide tek olur.
Bir de gözleri ikide.
Teker teker ve tekerlemeyle.
Bir varmış bir yokmuş.
Başa sarar her hikaye.
Düşersin kalkarsın ellerin cebinde.
Siyahı da aynı gökyüzü de.
Öl bugün, yarın yaşa.
İnsan ölünce anlar kiminin vakti paşa.
Eser, vurur ötede eline.
Bugün de ölmedim.
Bugün de yaşıyorum, anne.

Korona Günlükleri


Birkaç haftadır evdeyim ve okulun ne zaman açılacağı belli değil. Evde sıkıntıdan patladım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Geçenlerde Godfather serisini bitirdim gerçekten güzel bir film. Marlon Brando oynayınca daha güzel bir film olmuş. Sonrasında yarım kalan kitaplarımı bitirdim ve uyumadan önce 30 dakika spor yapıyorum. Bu korona belası birkaç ay daha sürer gibi geliyor. Ve evde zamanımı daha tasarruflu geçirmeliyim. Bu arada film ve kitap önermek isteyenler yorum yapabilirler.

Bir de paylaşmadan edemeyeceğim. Bir blog keşfettim geçenlerde. Günlük tarzında yazıyor ve roman okuyormuş gibi hissettim hedefim bir ayda blogun tüm yazılarını okumak. Böyle blog yazanlar kaldı mı bu devirde. Takip edilesi bir blog
Kelimeler Benim, BlogHocam ve daha fazlası var tabii ama blog yazmak biraz emek ve tutku gerektiriyor. Bir de bir hocam derdi bir insan yazıyorsa ya anlatacak çok şeyi vardır ya da kafası kırıktır. Bu aralar biraz daha anlamlı gelmeye başladı bu söz. Herkesin ev hapsinde kaldığı bugünlerde çıldırmamak için yazıyoruz.

Gazete okumayı da bıraktım hem moralim bozuluyor hem de yalan haber okuyorum. Ama bir program izliyorum. Evde siz de izleyin NTV 'de yayınlanmış Arka Koltuk programı. Nevzat Aydın, Ahmet Zorlu bölümlerini bitirdim. Ve günler böyle böyle geçiyor. Bir de müzik önerisi Ahmet Kayadan Ağlama bu dertler geçer babam.
Şimdilik bu önerilerim bir hafta oyalar sizi de ben evde ne yapacağım o sıkıntıda . Okulların ne zaman açılacağını Çarşamba açıklayacaklarmış. İnşallah okullar açılır yoksa böyle olmayacak. Blogum da olmasa kim beni dinleyecek iyi ki 4 yıl önce açmışım. Çok zaman olmuş. İlk defa takipçilerime bu kadar samimi yazıyorum. Biraz yalnız hissettiğim için. Şu günler bitsin başka isteğim yok. Galiba bize verilen büyük cezalardan. Hep mutlu olun sevgili dostlar. Hepinize iyi günler.