İnsan Hata YapmazHer ihtimali denemiştim ve her ihtimalin sonunda gerçek hayatı yaşıyordum. Gerçek hayat alternatif hayata göre daha kolaydı. Birçok parçayı hayata göre daha kolay koyup daha kolay öğreniyordum. İçimde bilinmez bir öfke vardı. Birçok yıkılışın sonunda biliyordum.


Alternatif hayat neydi biliyordum. Gerçek hayata karşı bir önlem alıp tepkilerimizi değiştirmeliydik. Üzen şeyin acısına rağmen sevindiğimiz an belki de hiç var olmayan bir şaşkınlığı gördüm. Biliyordum ki artık kimse beni durduramazdı. Hep yeniden uyanıyordum. Daima mutluydum. Hiçbir şey beni üzemiyor ,sinirlendiğim zaman alternatif hayatta farklı biri oluyordum. Çok fazla evim çok fazla arabam vardı ama kimse inanmamaya başladı. Alternatif hayatı yaşatmaya korkan insanlar bimarhane denilen bir savaş icat etti. Korktukları şey bilmedikleri bu dünyaydı. Deliler şizofrenler ve hasta dedikleri birçok insan aslında görünmeyen evreni keşfettiler. Görünmeyen ve sizin ulaşamadığınız bir hayal evreni vardı. Şizofrenin var dediği şeye siz görmediğiniz için yok diyemezdiniz. Ya da birçok vakada buna benzer olaylar yaşandı. Alternatif hayata geçmek için bu dünyadan vazgeçmeniz ve bu dünyanın veremediği şeyi silmeniz gerekti. Bunu başardığınız zaman da gerçek dünyaya dönemezdiniz. İkisi arasında yaşayan bazı insanlar gerçek hayata bir saldırı başlatmışlardı. Çünkü istedikleri zaman hayata tekrar uyandılar.


Bunu başarmak çok zordu biliyordum. Alternatif hayatta var olan ve gerçekmiş gibi görünen şeyler vardı. Bunun varlığını gerçek insanlar ispatladı ama ne yazık ki alternatif evrene geçmek için yok olmayı beklediler. Biz ise henüz gerçek iken alternatifi yaşıyorduk. Bana ulaşmanız için bir aynaya ihtiyacınız olacak. Kendinizi ve gerçek dünyada her ne iseniz unutun ve aynaya kendinizi bırakın. Sizin cesaretiniz bir kapı açacak aynaya. O kapıya ulaşan biriyseniz alternatifler artık size görünecek ama eğer kapıdan girerseniz bir daha gerçek dünyaya dönemezsiniz. Alternatiflerin kurucusu bir şans verdi ve bu şansı tek sefer mi yoksa çok sefer mi deniyoruz bilmiyorum. Aslında gerçeklerden geri gelen var mı o da muamma. Belki de dikkatli olmanız gereken şey o dünyada bir histir. Sizi gerçekleştiriyor. Sesi duyuyorsunuz. Kavuşuyorsunuz ama başka bir hayali yaşamak çok geç oluyor. Normal insan ve gerçek insan sınırında irade ve bazı ideolojiler var. Bunlara dikkat etmelisiniz çünkü bu ideolojileri ve dinleri de alternatif insanlar yaptı. Gülünç geliyor ama bu da alternatif dünyaya bir giriş kapısı. Birçok giriş kapısı var. Zayıf insanlardan bazıları yalnızca gerçeği bazıları yalnızca alternatifi yaşıyor. Hiçbir fikre kapılmadan kendi alternatiflerini izleyerek yeni evrenler var eden çok az insan var. İnanması güç ama bilinmesi kolay. Uzak durulması gerekeni anlayın. Müdafa edeni yaralayın. İnsana kırgın bir üzüntüden başlayın. Bu alternatifi nasıl kontrol edeceğinizi anlatacağım. Gerçek bir insana gerçek dünyada ulaşamadığı bir nesneden ulaşın. Örneğin Ferhat aşka, Hitler güce, Newton din ideolojisine, Einstein doğanın sırrına, Sadık Hidayet edebiyata ( Alternatif bağımlısı bir gerçek)... 

Nesnenin önemini kavrayın kavratın. Ağlamasına izin verin. Daha çok yaralayın. Beyinde bir yıkım oluşturun. Yorulduğu zaman onu serbest bırakın. Artık eskisi gibi olamayacak. Sürekli kanayan bir alternatif var kalbinde. Gerçeklikten kopmadığı sürece hayatı ve alternatifi yaşıyor.


Bunları artık biliyorsunuz. Edebiyatta her kurgu bir gerçektir unutmayın.

Be First to Post Comment !
Yorum Gönder