Boş Sayfa 2020

 Ben yine yazmak diyorum ama bu anlamsal bütünlükte bir eksikliğe takıldım. Benim için yazmak ve senin içindi bir fiili etkiye geçiren ama şimdi bir yağmura tanıklık eden bir adam gibi tutuldum. Fazla düşünmek yerine eleştiriye geri dön arkana ve başını al git buralardan. Kim söyledi benim yanılgılarım kırıldı ama bugünü hatırladım ve özgürlük dedim çünkü en kötü yazı karşılaştırmalarımı var etti de düşündüm. 


Zaferin tacı, çok bekleyen bir ülkenin yargılayan bacı, anlamsız kuralların bütününe hapsolup intihar eden işsizlik acı. Bu duygular bastırır içindekini şöyle dursun bunlar düşüncede yazım yanlışı arar bir gurup abdal. Çünkü her cümle mutlak doğru olmalı ki kutsal kitapta yazım yanlışı yokmuş a be dostlar. Sesim kırılınca bağırdım boğazım yırtılınca ağladım. Ama değiştirmek yerine kabullendim. Açıklayayım ya kabullenilmese, denemiştim evveller önce. 


Çatısı uçar aynı çatıda alüminyum arkadaşlar ve tahtadan aileler. Ama bana bir oda ayırdılar ve odanın bir ucuna yargının keskin bıçağı tutuklanmadan tutulmak yazıda. Bu yargı kimi zaman toplumdu kimi zaman öğretmen kimi zaman devletti haşa büyük başkan altında şaştık emretti general rütbesine sadık. Birinin ardına mı sığındı sağım solum boştu konuşurken bile kendi sansürümü uyguluyordum. Çünkü bağırıyorlardı anlatımı bozuk bir cümle hiçtir. Ben de dedim ki düzgün oturan adam piçtir. Hişt küfür etme öldürürler artık sıkıldıysan oyna toplum kelimesinde. Çünkü hiçsen bu ülkede yasaklı kelimeyi kullan da ülkenin ilgisi artsın sana. Akşam haberlerinde yemek bulmadan olmayan yemeği yerken ilgini arttıran kendini görüp susmayı yeğlersin çünkü yanındakiler iyi eğliyor. 


Tehlikeli yoktur aslanım. Sen aslansan kıçın en büyük tehlike değil mi. Bunu yazan adam bilmez tartışmacı anlatım, dolaylama yaparak sektiricem şimdi TDKnın üstüne kesme işaretsiz topu. Şimdi soruyorlar nerede Orhan Veli, Orhan Pamuk diyince bağırıyorlar onun adı Solcu Ermeni Başkanın El Öpücük yetenek soykırımı. Ben de diyorum sen de postmodern söv Avrupaya zaten ulaşamayacaksın muasır medeniyetler seviyesine. Senin seviyen beyninin ideolojik sınırı ki ancak onun kadar eleştirirken ben de seninle ancak sizli bizli yaşarım. Bana sorarsan sevir misen? Sen çok yanlış anlamışsın bacım beynin hangi tarafta diye seviyene ayarlarım cümleyi. 

Be First to Post Comment !
Yorum Gönder