Boş Sayfa 2020

 Kıskançlığın verdiği uğultuyla kalp sızım sızım sızladı. Dudaklar yine durmadı. Bir nefreti gömmekse en karanlık çukurda, bir uğraştan sonra çıkarım ama bir şey başaramadan nasıl yaşanır ve bir başarıyı kuytunun içine nasıl atarım? Kafanın içi baştan beriydi. Geriydi anılarım hem de çok geri. İnsan sandıklarım saldırıya uğratıyorlar. Kızıla dönen kalbimi daha da kızdırıyorlar. Düşünmeye veriyorum nefesimi ve bir gürültü fırlıyor zihnimden. Anlatılan beden yavrulamayı seçiyor bense öldürüp de katletmeyi. Yorgunluktan sonra biraz yükselişe ihtiyacım vardı. Tersten baktım doğduğumda. Alçalış en büyük yükselişmiş. Sonrasında bıraktım defterleri. Yeni ve eskiyi karaladım.


İçinde biraz ümit ve yalnızlık toplumundan bir ordu barındırıyorum. Nasıl isyan etmiyorlar kabullenemiyorum. Kimi diyor ki devam et bir sonraki hayatına. Yabancısınız ve yabanilleşmişsiniz. Isırsanız da her duygunun izi kalıyor bedenimde. Şarkılar kaliteli ve esiyor boşluğun her yankısında. Sesi duysanız da duymasanız da en büyük senfoni içimde. Kötü yazıyor insan yaşlandıkça. Yaş ilerliyor ki yazacak edep ve giyotin kafamın bir ucunda. Benim amacım bir fakülte okumak  diyorsanız bir beyinle ben çoktan süründürmüştüm bir hayalin ortasında. Artık tek desteğimdi gözyaşı yağmuru çünkü seviyordum hayatın kıskançlığını henüz yengeç değildim kıskaçlığını. Ortalıkta bir ev düşkünü ve araba pisliği güvercinin kanadında. Omuzumda nefesinizin izmariti çok yakıyordu bedeni. İçen ve içmeyen de umursamıyordu doluluğu. Rast ve gelmek fiillerini tümleştiriyordum. Sonradan fark ettim edebiyata park ediyormuşum. Bir engelli geldi ve alın beyninizi buradan. Pardon dedim patron her zamanki gibi sensin.


Patron ben olamaz mıydım bir köşem ağlarken? Tırnaklarım yazmaktan morarmıştı ama hălă kıştı penceremden. Kafiyeyi düzene tutturur önüne gelen bendeci. Bana ilkokulu hatırlatıyor hem bedenci hem zen bir hayat. Küfür istersen yoksula don İtalyana Don. İstersen kendine bir dön ve ben dönmüştüm ama kaybettim. Çok yağmurluydu kafama dank etti. Dişimin uçları siyahlaştı. Kelimeler hep yağlı kumaştandı.

2 yorum on "Boş Sayfa 2020"