Boş Sayfa 2020

 Bir problem en büyük düşmanınsa onu halt etmek için dünyayı karşına alman gerekir . Gördüğün herkese sen mi düşmansın yoksa konuştuğun kelimelerin senin üstüne baskı mı yapıyor?Hızlı olman için hayat savaşıyor ve sana iki liradan başka para vermiyor. Bu adil dünya düzenine hakaret etmek zaten başlı başına bir zayıflıktır konuşmak sizi sadece dibe götürür.Yalnızlığı bile kafanda uydururken neden kendini abluka altına alıyorsun? Söyleyecek hiçbir cevabın olmadıktan sonra insanlar sana sormayacaktır düşünüyor musun diye. Çünkü bir düşünce ancak saldırıdaysa onu kabul ederler ama o düşüncenin kıymetini kim yaşken ve kanlıyken bilebilir? Bencil ve başarının üstündeki engellerden biridir. Nefret bugünlere getirdi, sürtünmenin verdiği mutlaklıkla soyutluğu karıştırıp üstüme büyük bir yükü düşürdüm. Bu yükün altındaki felaket sizi umursamazlığa ve hakarete zayıflatabilir. Devamlılık başarıyı getirmeyebilir de. Özgünlüğü ancak kendi savaşınızda bulun.

Yıkılış çok daha erken başladı ve bu hareketle burnunun ucundaki nefes kadar ağırsın. Ne önemsenebilir? İlkokul hocaların birer hiçtiler ve bu hiçliğe seni de sürüklediler ki ademin kıskançlığından başka hiçbir karın olmadı. Kıskançlık canım kardeşimi ve onun hayallerini bir nehre döker ve tanrı ancak buna kahkahayla gülebilir. Yazılan her ifade beni savunur. Bir tek beynim destekler ve o beynin arkasında bulunursa ifadelerim benim yorgunluğumu parçalar atar. Parçalamaktan başka ne yaptın ki bu sınırı kızıla boyamaya kalktın ama iyileştirme bile bir hezeyana sürükledi. Yavaşlıkla sınavlaşırken isyanıma kabullendirme sürecinde gülmeye devam edebilmek de bir başarıyı tasarrufla başımın altına sakladılar. Kafatası felaketinin içinde hapsolmuş süregelen bütün bilgileri yozlaştırarak devam edeceğim süre içerisinde anlamsızlığı önüme sunup anlamayı istiyen herkesin önündeki nefrete sesleniyorum ve bu nefretin hasar verdiği en büyük beden bile yıkılmayı göze alıyor kinini saklarken içine. Bu dünyanın hırsı ve selameti bile mutlu olmanın ardındaki gerçeği dayatmaya yetmez ve yetindiremezler. Anlatımı bozuk bir ifadeye zorlamak şarttır çünkü her bozuk ifade temel hassasiyeti bile hassaslaştıran bir yaşanmışlık içerir. Düşünmesen de nefesi alabilen organların şahit olsun ki her şeyi üstlenen kafatası problemi. Yalnızlık sembolleştirmesinin ölümün yakınlığına bir davranış ve tutarsızlığı utandırın. Anlamanıza gerek yok, nefesinizle yüzleşin nefsinizle değil.  Korkaklığı önüme getirip cesaret istemek kadar basit değil. Hepiniz bir varlıksınız ve  aslında hepiniz bilmediğinizden korkarsınız. Kendinizi bilmezken korkmaz mısınız size bağıran kendinizden. 

Seni yazmaya sürüklediler ve bu yazının altındaki keskinlik gibi canını acıtan herkeseydi hakaretin. Zayıflığın vurdumduymazlığı şiddeti göremez. En büyük şiddet kafanın içindeyken. Başının ağrısı bazen çok acıtacak. Düşünmeye korkacaksın ve korkunun baskısıyla kafanı bir boşluğa süreceksin. Burnun bazen bir deftere düşecek bazen kışın üşüyeceksin ama ne olursan ol yine kendin kendi beynini yükselteceksin. Çünkü bu asalaklığın içinde en yakın arkadaşların belirler senin seviyeni tek arkadaşın bir avuç kafatası problemi. Özürle yükselen bağışıklığı zorlamayla dile getirmek istemem ama üzgünlüğün içinde bazen bir aileyi bulmak beni mutlu etmeye başlamıştı çoktan. Derdin kıyasıyla mücadele etmektense yoluma en baştan devam edip hikayemin vurgusunu ölümle noktalamama garipsemek gibi garip bir duygudur bu. Bu duygunun devamını edebiyatla bulurum ama tanrım gerekli parayı bulamadım. Bu yaşamı bir kağıt parçasına yine döker bu bir yazı değil ve hakaretin kağıda basılmış fakirliğidir. Kimse para için yaşayamaz ama başarısızlık paraya mahkum yaşamaya davet ediyor yalnız kalmasın diye kabul ediyorum.

Olduğu yerden devam eden boyutsal felsefeyi düşünerek de uzatabilirim ama her baş ağrısı sesi daha fazla baskılar baskı da temel nefreti hayata katar. Bu hayat düzeninde hayata katılan her boş sayfa beni daha da üzer ve baskımı ancak bir bedenle mutlu edebilirim yalnızlık ve tümcesellik cesaretimi arkadaşlığa cesaretlendirir. Yalnız kendi kafamla mücadele edebilirim.

2 yorum on "Boş Sayfa 2020"
  1. yavaşlıkla sınavlaşmak, sanırım bunun üzerine biraz düşünceğim.

    YanıtlaSil