Dünya ve İnsan

Bugün biraz da bağlarımızdan geliyor yaşama anlamsız ve perdeli bu bakış. Önyargı dolu insanları incitip bir bez parçasına saran biziz ve yeni bireyler doğduğunda onları bez parçasında toprağa gömmeyi bekleyen yine biziz. Ürkek tavırlarla yengeç saldırganlığı gibi savaşa tutuşup bedenlerimizi orada heba etmemizi istiyorsunuz. Öğrettiğiniz boş felsefeniz sizin olsun çünkü dünya diye bir adada hapsolunca Acun Medyanın Surviverı gibi iki kilo ananas için ananızı üzmeye değer mi? 

Şimdi de cesur olunca cesareti kırmak için tahta kazıklarla beyinlere vurup insanların beyinlerini 1984 teki gibi bireyden bir er yapıyorsunuz. 
Bu olay insanoğlunun yalanı icadıyla başladı. Her şeyden korkan maymunlar gibi kendi kıçınızdan da korkmaya başladınız. Bu ilke ve yaşam duruşunda her yüz yılda ortaya çıkan bir yazar gördünüz, gömdünüz. Çünkü onlar bizim yerimize düşünürler çünkü düşünecek bir beyini saltlanmış tuz kıvamı insanlara veriyorsunuz. İlk karşı çıkma ve toplumsal yönelim, dağılım ve kümeleşme bu düşüncelerle başladı. Farkında mısınız bilmiyorum ama yemeksepetinden eve yemek getirmek ya da insanlara Facebooktan mesaj atmak teknolojinin geliştiğini kanıtlamaz. Her yapılan yeni şey yolu biraz daha uzatıyor. Peki teknoloji eskirken Tolstoy neden eskimiyor? Artık söylenecek bir şey kalmıyor. Çünkü ya her söylenene inanıyorsunuz sonra doğru fikir gördü mü yanlış olduğuna inanıyorsunuz. İnovation and you. Sizin teknolojiniz korktuğunuz Yahudilerin günümüzde bile sizi ezmesiyle oldu. P and G koca imparatorluk. Isırıklı elma Appleın  yıllarca Karanlık Çağda kaldığı bu dünyada hâlâ İslam Dünyasından petrol bekliyorsunuz, süt isteyen bir bebek gibi. Özgürlüğünüz boynunuzdaki zincir. Daha dün hapse giren Ezhel ne oldu da en çok dinlenen sanatçı oldu, eleştirinin ardı arkası kesildi? Biraz düşünmek gerek ama daha fazlasını söylersem belki dilim kesilir?

Diyor ya söz dursa Hakim Bey bağlı saz durmaz. Bu kuşlar yuvada böyle hapsolmaz. 
Be First to Post Comment !
Yorum Gönder