Korona Günlükleri 3


Galiba herkes zamana ayak uydurdu, bir ben eskisi gibiyim. Değişim herkesi etkiledi ve birbirinin benzeri insan sürüsüyle beraber hayattayım üstelik ne bir baskı ne bir eziklik daha fazla ses var daha fazla haykırış. 

Korona böyle sürerken hayat devam ediyor ve biz asla eskisi gibi olmadık. İnsanlarda motivasyon düşüklüğü olduğu bir dönemde hiphopın büyüsüyle karşılaştım. Hiphopın özünü anladım ve birbirlerini yargılayıp eleştirirken onca beyin, hiphop özgürleşmeyi örnekleştirmeyi ve aykırıyı hedefler. İnsan ruhunun tarlasında biraz olsun huzuru arar ve üçüncü şahıs edasıyla komik insanlar hâlâ kavramlandıramaz yaşamanın mutluluğunu. Ve böyle yalın düşündükçe anlamayacaklardır. Bu kadar korkarsanız ve hareketi ruhunuzda yapamayacak kadar uyuşuksanız ne işe yarar azim başarı ve sizin çok sevdiğiniz yeşil mavi para parçaları. 

Hep kin güttünüz. Bir koyun misali koştunuz. Ne anladınız ne de anlattınız. İyi olmak için biraz olsun çabalıyor musunuz? Hayır. İnsan olmak için peki? 

Ama bunları yapmasanız da sizi yaşama bağlayan bir şey olmalı. Bir umut veya yapmaktan keyif aldığınız bir şey. Sıkıca tutunun o dala ve biraz da kendinizi dinleyin ne yapalım. Şimdi geldim en güzel film önerisine müthiş bir 1960 filmi geçenlerde izledim. IT IS A WONDERFUL LIFE. İzleyin film tam da şimdi izlemelik. Genellikle yılbaşlarında USA de izleniyormuş. Siyah beyaz izlemenizi tavsiye ederim. Bir de şarkı önerisi isterseniz Gipsy Kings Amor mio etkileyici bir ses. Albüm almayı unutmayın plak ve CD hep tavsiyemdir. Artık insanlar böyle şeylere ilgi duymuyor ama keyfi inanılmazdır. Hadi sağlıcakla kalın ve Ramazan yardım ayıdır. Fakirlere yardım edin. Mutluluğunuz daim olsun. 
4 yorum on "Korona Günlükleri 3 "