Neden Blog Yazıyorum?


Bundan 2 yıl önce bir blogda " Blog Yazdım Hayatım Değişti " başlıklı bir makale okudum. Makale blogların sihirli dünyaları hakkındaydı. Düşündüm, neden ben de blog yazmıyorum. Hemen ben de bir blog açtım ve yazmaya başladım. Bugün size 2 yıl boyunca blog yazarken neler hissettiğimi açıklayacağım.

Normalde yazı yazmayı sevmeyen biriydim, hatta hiç yazı yazmazdım ama blog açtıktan sonra sevmeye başladım. İnsanlarla daha rahat iletişim kurdum ve insanların ne hissettiğini, neler yaşadığını anlamaya başladım. İnsanlar sorular sormaya başladı ve Teog, Lgs tercihleriyle ilgili benden yardım istediler. İlk kez biri blogum vesilesiyle benimle konuştuğunda o kadar mutlu olmuştum ki hemen sorularını cevapladım. Bir diğer gün tıklamalarım arttı. Merak ettim 1 yıl boyunca hiç tıklama almayan bir bloga ne oldu da insanlar tıklamaya başladı. Analytics'ten kontrol ettiğimde organik trafikten blogumu bulduklarını ve anahtar kelimelerle blogumu keşfettiklerini anladım.

Blogum hâlâ hiç tıklanmasaydı ben yine de yazardım çünkü blog yazmak çok ayrı bir duygu. Her bir an size farklı bir deneyim yaşatıyor; blogdaki ilk yılınız, ilk takipçiniz, ilk yorumunuz hepsi bambaşka bir hikaye.

Bazen insanların şiirlerimi paylaştıklarını görüyorum, bazen benim sayemde insanların doğru tercih yaptığına şahit oluyorum, bazen de insanlar boş zamanlarında sadece okuyup çıkıyor ama bir iyilik hiçbir zaman unutulmaz. Ben de blog yazarak size destek olmaya çalışıyorum çünkü insanlara yardım etmek benim için büyük bir zevk. Siz de takiplerinizi esirgemezseniz ben daha çok mutlu olurum. Takipte kalın.
2 yorum on "Neden Blog Yazıyorum? "
  1. sizin adınıza çok sevindim. size yazmayı sevdirmesi çok öneli bir artı bence. Blogunuzda çok başarılı olmanız dileğiyle

    YanıtlaSil