Ağaç Ev Sohbetleri # Son Yazım


Arkadaşlar üniversite sınavından dolayı bu yıl yeni yazı yayınlamayacağım bu benim bu yıl için son yazım. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Taha Akkurt ve Edichar'ın düzenlediği Ağaç Evde bu haftaki soru İremcan'dan geliyor;

Doğamız giderek tehlike sinyalleri veriyor. Küresel ısınma ve çevre kirliliği en had safhada. Bunlar için geri dönüşüm, sıfır atık, daha az tüketim hatta poşetlerin paralı olması gibi önlemler alınıyor. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Geleceğimiz için daha yaşanılır bir dünyayı nasıl sağlayabiliriz?

Bence her şeyden önce insanın bilinçlenmesi gerekiyor. İnsan bilinçlenirse ve doğa dostu bir canlı olursa tüm bu önlemlere hiç gerek kalmaz. Ama insanın bilinçlenmesi biraz zor gibi gözüküyor. Bilinçlense bile küresel ısınmanın önüne bir türlü geçemiyoruz. Her yaz biraz daha sıcak oluyor.

Bence bu önlemleri uygulamak da yararlı. Poşet kullanımı azaldı gibi gözükse de hâlâ çevreye zarar veren binlerce insan var. Deodorant yerine bitkisel karışımlar kullanmak da küresel ısınmanın önüne geçebilir ya da toplu taşıma kullanmak. Sıfır atık projesi de çok güzel bir proje. 

Dünyamız bizim yaşam alanımız. Dünyanın daha güzel bir yer olmasını istiyorsak dünyamıza sahip çıkalım. Dünyamızı koruyalım. Daha güzel bir çevre için merhaba.
4 yorum on "Ağaç Ev Sohbetleri # Son Yazım"