Yazın Son Günü


Her insanın dinlenmeye ihtitiyacı vardır. Çoğu kişi bu dinlenme ihtiyacını yaz mevsiminde karşılar. Yapabileceğimiz onlarca şey önümüzde sıralanır ve biz sadece bunlardan birkaçını yapabiliriz. Zaten hepsini yapacak kadar da zamanınız olmaz
. Geçip gider günler ve bir bakmışız koca bir yaz bitmiş. Siz yeniden okula, aileniz yeniden işine ve onlarca insan yine aynı tempoyla işine devam eder. Bir yazı hiçbir şey öğrenmeden sürdürüp gittim dersiniz ama sizin farkınızda olmadığınız bir şey olmuştur. Siz artık siz değilsinizdir çünkü öğrenebileceğiniz çok şey olmuştur yazın. Olgunlaşmış, büyümüş, bronzlaşmış ve biraz da değişmiş bir insan vardır aynanın karşısında.

Günler ne kadar da çabuk geçiyor. İnsan gerçekten de farkına varmıyor büyüdüğünün, değiştiğinin ve hayata bakış tarzının aynı olmadığının. Örneğin ben önceden her şeyin çok basit ve sıkıcı olduğunu sanırdım ama şimdi her şey göründüğü kadar kolay değildir. Zor diye yılmak da gereksiz çünkü bir taraftan da eğlencelidir. Uğraştığınız işle vakit geçirdikçe başarının sırrını anlamaya ve hayattan zevk almaya başlarsınız. Kimi insanlar huysuz olur, yaşadığı hiçbir şeyden zevk alamaz. Ama hepimiz öyle değil miyizdir bazen. Küçük bir aksilik gördüğümüzde hemen somurturuz ama yaşadığımız anılar ve küçük aksilikler sizin hayat haritanızın yolunu çizer ve belirler. Önemli olan ise o aksiliğin büyük veya küçük olduğu değil sizin o terslik karşısında nasıl davrandığınızdır. Unutmayın buranın bir sınav olduğunu ve insanın her zaman hayatını hiçbir zaman ölmeyecek ve belki de bir gün ölecekmiş gibi iki temel kavramı da ele alıp yaşamak gerektiğini. 

Bu yıl da koca bir yaz bitti ve siz aslında üç ay değil, üç aya sığdırabileceğiniz şeylerden daha çok şey yaptınız. Yeni bir yılda ve dönemde sağlık ve mutluluk dileğimle.
BAYBİLGİ