Sorumluluk ve Zaman


Hızla olur her şey. Zamanın hızına yetişmek çok zordur. Hatta imkansızdır. Sadece bir şans verilir bize. Her yarışı kazanmak için bir yol vardır. Arkamıza bakmakla büyük hatalar yaparız bazen.
Her ne kadar yenilsek de kazansak da kaderin ne olduğunu anlamak bizim işimiz değil. Anlayabilecek kadar da kapasitemiz yoktur. 

Çok büyük bir zekamız var ama bu bize bazı soruları çözmemiz için yetmez. Yeterli değildir. Koca bir elmanın %1'lik kısmını kullansak bile elimizde sonsuz bir güç var. Boşuna demiyorlar büyük güçler büyük sorumluluk getirir diye. Biz bu sorumluluğun büyük olduğunu anlıyoruz ama bazılarına bu küçük gelebilir. Söylemiştim ya zaman hiç durmaz diye. Bundan dolayı o zekanın da hiç durmaması lazım. Zamanla yarışımızda kazanmak için her hamlenin bir sonraki hamlesine bakmak lazım. 


Her zaman kazanan biz olalım. Sonuçta zamana yetişmek mümkün değil. Fiziksel olarak yetişemesek de beyin gücünde zamanın ilerisinde olmalıyız. Zaman geçer, hayat sıradanlaşır. Sıkılırız bazen insanın değişiklik yapmaya da hakkı vardır. İyi oynayan siz olun ve büyük hamleler yapın. Yapın ki zamanın gerisinde kalmayalım. Unutmayın bize verilen sorumluluk büyük değil küçük bile.