Gecenin Karanlığı Geceleri bir başka güzeldir günler. Tüm ayrıntıları kapatır gecenin karanlığı. Ufak bir sis çöker gözlerimizin karanlık perdesine. Ayrıntılarda kaybolur gecenin sessizliğine sığınırız. Bir gece ansızın uyanırsın,çıktığın zaman dışarıya, hafif bir rüzgar yalar yüzünü. Ay ışığı vurulmuş, toprak kokuyor ve ince yağmur
damlaları ayrıntılarıyla düşüyor gecenin karanlığına. İnsanın huzurla bir araya geldiği andır gecenin karanlığı. Sessizlik çöker etrafa, bir taraftan da güzeldir aslında bu. Şehrin yorgunluğunu atma fırsatı buluruz. 

Ay ne güzel de görünür geceleri. Ayrıntılardan mutlu olmak lazımdır bazen. Ayrıntılarda kaybolduğun an mutlu olduğun andır. İnsan kusursuz gözleriyle görür her bir anı ama anlamaz kusursuz beyinler her ayrıntıyı. Geceleri olur tüm olaylar. Şehrin pisliği geceleri ortaya çıkar. Sıcak yatağından kalkan polisler koşar ve çalışırlar. Adrenalinin tavana vurduğu zaman da gece yarısıdır. Hep bir koşuşturmaca. Emin olun o dinginliği ve heyecanı hisseden polisler hiçbir şeye değişmez gece dışarıda çalışmayı. Sonuçta geceleri bir başka güzeldir şehir, bir başka güzeldir Türkiye.